Dovolená ve francouzských Alpách | Lyžování a turistika

alpy-bg-header-title.png
     
         

Dovolená ve Francouzských Alpách

 

Francouzské Alpy jsou oblíbenou destinací nejen v zimních měsících, ale i v letě si zde můžete skvěle odpočinout. Tyto hory nabízí řadu sportovních aktivit jako pěší turistiku, paragliding nebo wellness centra s vyhřívanými bazény. Proč si zvolit pro svou dovolenou zrovna Francouzské Alpy? Odpověď je jednoduchá. Francie nabízí řadu možností, jak co nejlépe strávit dovolenou. Lyžařská střediska jsou zárukou kvality a sněhové podmínky jsou po většinu roku perfektní. Můžete se věnovat jak sjezdovému lyžování, tak i běžeckému stylu na každodenně upravovaných tratích. Největší výhodou francouzských středisek je jejich rozlehlost, rozprostírají se přibližně na 5500 kilometrech a lyžování je vhodné pro všechny kategorie lyžařů. Každý si může zvolit sjezdovku podle svých schopností, jsou zde lehčí i těžší terény odlišené barvami od nejlehčí zelené až po nejtěžší černou. Nejmodernější lanovky a upravené sjezdovky táhnoucí se až k obzoru budou zajisté vrcholným zážitkem pro každého. Češi, kteří znají pouze české hory ocení, že nemusí na lanovku čekat ve frontě, přijedete k ní přímo ze sjezdovky a už se vezete nahoru na další jízdu. Mezi nevýhody francouzských Alp patří vyšší cena zájezdů a větší vzdálenost v porovnání se sousedním Rakouskem.

Vybrané zájezdy do francouzských Alp

OdDníKamDop.Str.Cena
 
 

Doprava a ubytování v Alpách

Doprava

Nejrychlejší způsob dopravy je osobní automobil (z Prahy najedete na dálnici směr Mnichov a poté přes švýcarský Bern až do francouzského Lyonu), cesta trvá přibližně 13 hodin. Autobusová doprava je výhodnější v případě, pokud nechcete mít starosti s automobilem (dálniční známka nebo parkovací místo), ale musíte počítat s přibližně 20tihodinovou cestou. Turnusy se střídají v týdenním intervalu a v tomto období musíte počítat s větším provozem na všech příjezdových komunikacích.

Ubytování

Ubytování je ve všech střediscích dostupné, ale doporučujeme rezervovat si ubytování předem prostřednictvím internetu. Můžete si vybrat z nepřeberné nabídky od studií a apartmánů s vlastní stravou až po luxusní hotely s plnou penzí.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje