Lyžování ve Francii | Lyžařské zájezdy do francouzských Alp

alpy-bg-header-title.png
     
         
 

Úvodem o francouzských Alpách

 

Žádný milovník dobrého lyžování by si neměl nechat ujít francouzské Alpy. Nabízejí slunce, sníh a kvalitní upravené sjezdovky, které jsou barevně rozlišené podle náročnosti. Překvapí Vás francouzská pohostinnost a vychutnáte si tradiční francouzské pokrmy. Lyžařský průmysl se zde začal rozvíjet v průběhu šedesátých let minulého století a proto nikoho nepřekvapí, že úroveň sjezdovek, ale i lanových drah je zde mnohem vyšší než například v sousedním Rakousku, kde se sice začalo s budováním středisek o 20 let dříve, ale jejich modernizaci se již věnuje pramalé úsilí. Nejvyšším bodem francouzských Alp je Mont Blanc (4 807 m), ale najdeme zde na čtyři stovky dalších lyžařských středisek od nejmodernějších (Tignes) až po starodávná městečka jako je Val d´Isere, které se podílelo na organizaci zimních olympijských her v roce 1992 a v roce 2009 se zde konalo mistrovství světa ve sjezdovém lyžování.

Zájezdy do francouzských Alp

OdDníKamDop.Str.Cena

Místní kultura

 

Zajímavá je i místní kultura. Zájemci o architekturu zde naleznou nejmodernější budovy celé Francie sloužící ve většině případů jako turistické ubytovací zařízení, ale i dřevěné a kamenné „cottage“ z konce 19. století. Každá vesnice se pyšní kostelem a řada z nich pochází dokonce již z 16. století. Kulturním zážitkem jsou i místní trhy pořádané jeden den v týdnu v každém ze středisek. Můžete zde najít nepřeberné množství sýrů, salámů, masa, ale i oblečení a dalších suvenýrů. Další informace ohledně trhů nebo jiných kulturních aktivit jako je například kino, divadlo nebo každoroční oslavy Espace Killy lyžařských instruktorů získáte v informačním centru umístěném na náměstí.

Francouzská kuchyně

 

Francouzská kuchyně je ve světě proslavená a místní speciality si nesmí nechat ujít žádný návštěvník. Pokrmy jako raclette (sýr postupně rozehřívaný na velké plotně s bramborami) nebo fondue jsou skutečným kulinářským zážitkem. Restaurace je vhodné rezervovat předem, protože by se Vám mohlo stát, že se pro velký zájem nenajde místo. Restaurací je ve střediscích nepřeberné množství, můžete si vybrat z italské kuchyně, domácích specialit až po fast food. Pokud se pro Vás v jedné restauraci nenajde místo, stačí přejít silnici a v druhé se jistě najíte stejně dobře. Rušný noční život v podobě barů a diskoték, kde můžete ochutnat kvalitní francouzská vína, nabízí většina středisek.

Místní obyvatelé jsou velice přátelští, rádi si popovídají, a pokud ovládáte alespoň základy francouzštiny, setkáte s velmi kladným přijetím. Problém nastává v okamžiku, kdy jejich národní jazyk neznáte. Většina Francouzů umí anglicky, ale jejich ochota a pohostinnost je rázem tatam.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje