Dovolená v německých Alpách | Dovolená v Bavorsku

alpy-bg-header-title.png
     
         

Dovolená v německých Alpách

 

Bavorsko je zcela právem obdivováno mnohými zahraničními návštěvníky díky svojí krásné a čisté přírodě a tradiční lidové architektuře. Jeho blízká poloha u České republiky jej předurčuje k častým návštěvám, které rozhodně nezklamou ani náročného turistu. Území je převážně kopcovitého rázu. Na jihu země při hranicích s Rakouskem se táhne vnější vápencová linie nejvyššího horského systému v Evropě - Alp. Přestože v Německu Alpy nedosahují takových výšek jako v Rakousku či Itálii, jejich krása a majestátnost Vás ohromí. Hřeben na bavorsko-tyrolských hranicích se kdysi vlivem působení tektonických desek posunul oproti původní poloze asi o 80 až 200 km. Možná i proto reliéf u okraje tak prudce mění charakter z velehor na rovinu a vznikají tak stovky nádherných pohledů ze zelených údolí s jezery a věžičkami kostelíků na strmé skalní stěny za nimi.

Vybrané zájezdy do německých Alp

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
 

Doprava

Německo je výborně dostupné. Po nově otevřené dálnici trvá cesta z Prahy přes Plzeň a Rozvadov do Mnichova (385 km) okolo tří až čtyř hodin a za další hodinu již můžeme lyžovat obklopeni bílým královstvím. Nejbližší lyžařské středisko Německa z Prahy i z Brna je Berchtesgadener Land (410 km, 5,5 h. jízdy z Prahy a 460 km, 5 hod jízdy z Brna). Nejvzdálenější ski areál Německa z Prahy i z Brna je Oberstdorf (573 km z Prahy, 6 hod jízdy z Prahy, 780 km, 7,5 hod jízdy z Brna). Příjemné je i to, že se zde neplatí žádné dálniční známky.

Ubytování

V blízkosti lyžařských středisek jsou četné možnosti cenově přijatelného ubytování. Jedná se zejména o tradiční menší penzióny rodinného charakteru postavené ve stylu dřevěné architektury doplněné malbou na fasádách s kouzelnou atmosférou uvnitř, ideální ke strávení aktivního víkendu či týdne dovolené. Nutností je ale včasná rezervace, pokud plánujete výlet v sezóně na poslední chvíli, poohlédněte se raději po nabídce cestovních kanceláří.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje