Dovolená v italských Alpách | Lyžování a turistika

alpy-bg-header-title.png
     
         

Dovolená v italských Alpách

 

Itálie je jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací. Do italských Alp jezdí turisté jak za skvělými lyžařskými podmínkami a nejlepšími terény, tak za letním odpočinkem a vysokohorskou turistikou. Dobrá dopravní dostupnost spojená s vysokou kvalitou ubytovacích kapacit a pravou italskou kuchyní jen dovršuje pocit perfektní dovolené. Itálie je statisticky po Francii a Španělsku další nejvyhledávanější evropskou turistickou destinací. Nabízí vše, co si můžete přát: památky, moře, Alpy, skvělou kuchyni, příznivé klima, vyspělou infrastrukturu cestovního ruchu (půjčovny aut, sportovních potřeb, hustá síť velkokapacitních lanovek i dálnic). To vše přispívá ke spokojenosti turistů. Na dovolenou do italských Alp nepřijíždí turisté jen za nejlepšími lyžařskými terény, ale také za letním odpočinkem v koňském sedle nebo túrami po rozkvetlých vysokohorských loukách, kam Vás v létě dopraví električky či kabinové lanovky.

Vybrané zájezdy do italských Alp

OdDníKamDop.Str.Cena
 
 

Doprava do italských Alp

 

Máte několik možností, jak se do Italských Alp dopravit. Nejlepším způsobem dopravy je vlastní auto - pojedete po české dálnici D5, v Německu a Rakousku po E45 a zbytek cesty uzpůsobíte Vaší cílové destinaci.

Vstupem do italských Alp je pro většinu turistů průsmyk Brenner na italsko-rakouské hranici, který leží v nadmořské výšce 1372 m. Hranice zde vede od roku 1919 a pod ním směrem do vnitrozemí se rozkládá jižní Tyrolsko, jedna z dvojjazyčných oblastí Itálie. Z dálnice A22 směrem na Bolzano vedou odbočky do jednotlivých lyžařských oblastí. Pokud nejedete na lyže, stojí určitě za prohlídku městečka jako Sterzin, Brixen, klášterní hrad Saben či samotné Bolzano. Další vstupní branou do severní Itálie je hraniční přechod ve Vinnebachu, který Vás dovede do Dolomit se slavným olympijským střediskem Cortina d´ Ampezzo, nad nímž se tyčí téměř třítisícovka, hora Monte Cristallo. Za prohlídku stojí nádherné středověké Treviso, odkud budete mít výhled na pohoří Alp. Posunete-li se více na severozápad, směrem ke švýcarské a francouzské hranici, máte před sebou další významnou oblast Val d´Aosta. Dostanete se k ní nejlépe přes tunel Mont Blanc z francouzské strany po dálnici E25 nebo z Francie od Annecy po E70 či Brinaconu po E70.

Letadlem přiletíte buď do Benátek nebo do Turína. Po cestě z Turína je celá řada středisek, která jsou zajímavá nejen pro lyžaře, ale i pro vysokohorskou turistiku jako výše zmíněné La Thuile s možným přechodem přes sedlo malého Sv. Bernarda do Francie kolem půvabné pevnosti z 1. sv. války, olympijské Sestriere, nebo Pragelato vhodné pro běžkaře. Severněji umístěný Courmayer se železitými léčivými koupelemi je už v bezprostřední blízkosti Mont Blancu a Breuil/Cervinia pod Matterhornem je navštěvováno i v létě. V zimě láká výjimečnou 1,5 km dlouhou bobovou dráhou. Cogne je pak východiskem do národního parku Grand Paradiso, který na rozloze 600 km2 leží v oblasti tzv. Graesských Alp. Údolí Aosty je protkáno malebnými hrady i jezery.

Ubytování v italských Alpách

 

Říká se, že ubytování v Itálii je na úrovni mezi Francií a Rakouskem. Tzn. že je prostornější a komfortnější než ve Francii s výjimkou rezidencí MGV, které i ve Francii zaručují nadstandardní luxus za odpovídající ceny. Rakousko je zase známé větší vzdáleností ubytovacích kapacit od sjezdovek, vleků a skibusů, ale nabízí komfortní ubytování a skvělou kuchyni. Luxusní ubytování v Itálii nabízejí 3*** hotely s výbornou polopenzí, pokud jde o apartmány, bývají prostornější než ve Francii.

Také stlaní může být buďto na francouzský způsob (se dvěma prostěradly a společnou dekou pro dva) nebo na rakouský způsob (povlečená deka i polštář pro každého zvlášť), který je nám bližší. Záleží na oblasti a typu ubytování. Vždy se připlácí za stylovost tzn. rustikální charakter nábytku, vybavenost hotelu bazénem, blízkost ubytování u sjezdovek a tzv. vyhlášenost střediska, kde se např. konaly olympijské hry. Záleží jen na Vás, co při výběru upřednostníte. Lyžovat a bydlet přímo v Sestriere nebo Cortině d´Ampezzo, Cervinii či Courmayeru je privilegium, za které se platí. Pokud máte vlastní dopravu, není naopak problém ubytovat se v soukromí v apartmánech mimo středisko za velmi příznivé ceny.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje