Lyžařské destinace v Německu | Turistické destinace v německých Alpách

alpy-bg-header-title.png
     
         
 
 

Lyžařská střediska v Německu

 

Pro neznalé zimní turisty ze zahraničí je Německo zemí jednoho lyžařského střediska – Garmisch - Partenkirchenu a jednoho ledovce – vrcholu Zugspitze. Bavorsko však nabízí více – ne tak rozsáhlá, ale přesto příjemná střediska, která jsou orientovaná spíše na pohodové lyžaře, rodinné lyžování a příznivce nordického lyžování. Celkem nabízí 700 km sjezdovek se středisky v nadmořských výškách 483 – 2830 m n.m. Alpské sjezdovky jsou tady dlouhé, výborně upravované a lanovky a služby jsou na vysoké úrovni.

Garmisch - Partenkirchen (lázeňské město v Bavorských Alpách) je největší středisko alpského lyžování v Německu. Pořadatelské město zimní olympiády 1936 je vyhledáváno hlavně lidmi, kteří požadují od zimní dovolené víc než lyžování. Garmisch - Partenkirchen je totiž opravdové lázeňské město, na výběr tu rozhodně nejsou jen sjezdovky, bary a diskotéky. Večer můžete zajít do kina, divadla i na koncert. Velkou výhodou pro české lyžaře je vzdálenost z ČR - z Prahy jen necelých 500 km, z Mnichova se pokračuje na jih po výrazně značené silnici E33.

Pro lyžování je zde připraveno 120 km sjezdovek nejen na Zugspitze, ale i v dalších 3 menších areálech. Lanovka Vás pohodlně vyveze až na samotný vrchol nejvyšší německé hory Zugspitze (2964 m). „Špičce“ Německa chybí jen 36 metrů, aby se dostala do honosné společnosti alpských třítisícovek. Za jejím názvem stojí častý výskyt lavin na její severní straně (z německého slova Lavinenzüge), ačkoli často je omylem uváděn její doslovný překlad jako „Vlaková hora“. Pro lyžaře tu je k dispozici celkem 8 vleků, 3 modré a 14 červených sjezdovek. Nezapomenutelným zážitkem jsou také při jasném počasí výhledy na okolní alpské velikány.

Druhou nejznámější lokalitou pro lyžování v Bavorských Alpách je Oberstdorf ležící na hranici s Rakouskem. Pro lyžování je tu připraveno přes 60 km sjezdovek a 150 km běžeckých tratí. Každý rok se zde koná skokanský Turnaj čtyř můstků. Lanovkou dojedete na horu Nebelnhorn, odkud můžete podnikat horské túry.

Lyžařské centrum Berchtesgaden nabízí 57 km lyžařských tratí. Jsou zde tratě převážně nižší obtížnosti. Také proto se řadí mezi střediska rodinného typu. Navíc je tento ski areál nejblíže České republice.

Feldberg patří k dalším známějším střediskům. Leží v národním parku Schwarzwald a skládá se z pěti lyžařských center, která jsou moderně a kvalitně vybavená.

Za zmínku rozhodně stojí další střediska Sudelfeld, Wallberg, Spitzingsee nebo Feldberg. Ovšem ať už jde o jakékoliv středisko, celkem s jistotou se dá říci, že zde na Vás  čekají kvalitní sjezdovky, moderní vleky, půjčovny, lyžařské školy a roztomilé alpské hospůdky.

Vybrané zájezdy do německých Alp

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje