Počasí v italských Alpách | Teploty v Alpách

alpy-bg-header-title.png
     
         
 
 

Počasí v italských Alpách

 

V italských Alpách máte v zimě slunečné počasí téměř jisté, patří totiž k nejslunnějším horám s dostatkem sněhu. Nejlepším časem pro návštěvu italských Alp je druhý týden v březnu, kdy jsou již ceny příznivější a kvalita sněhu ještě dobrá.

Počasí v italských Alpách se odlišuje od zbytku země, hovořit proto o středozemním počasí se v těchto polohách jednoznačně nedá. Na každých 100 m nadmořské výšky klesá teplota v létě o 0,7 stupňů Celsia a v zimě o 0,4 stupně Celsia. Snadno si tak vypočítáte, jak asi bude v horách, když znáte polohu výchozího a cílového bodu Vaší cesty. Zatímco průměrná teplota v Římě dosahuje v červenci 33 stupňů Celsia, v Cortině d´Ampezzo jen 19 stupňů Celsia. V lednu vykazuje Řím průměrnou teplotu 10 až 15 stupňů Celsia, zatímco Cortina d´Ampezzo -8 až +2 stupně Celsia.

V Dolomitech mohou letní měsíce přinášet větší srážky. V Cortině d´Ampezzo naprší v červenci až 140 mm, zatímco v Římě jen 10 mm. V lednu naopak v Římě spadne 80 mm a v Cortině d Ampezzo 40 mm. Pro letní dovolenou je tedy vhodnější sušší údolí Aosty při hranici s Francií. V zimě naopak patří Dolomity k nejslunnějším horám s dostatkem sněhu, zatímco Mont Blanc může na sebe v údolí Aosty stahovat oblačnost.

Druhý týden v březnu patří k nejvyhledávanějším, pokud jde o zimní rekreaci v Alpách. Ve výškách kolem 2000 m nad mořem je kvalita sněhu ještě dobrá, ceny příznivější než v únoru, obvykle už nemrzne a azurové nebe je zajistěno. Do středisek pod hranicí 1400 m, však už nejezděte. Nejkvalitnější sníh je v Alpách pochopitelně v únoru, ale ceny bývají nejvyšší a vleky plnější, protože i místní mají prázdniny. V lednu většinou krutě mrzne a ve výškách nad 2000 metrů se při sjezdu doporučuje ochranná maska na obličej. Bývají roky, kdy je touto dobou nedostatek sněhu a nejezdí všechny vleky. Pokud jde o letní rekreaci, jsou Dolomity vlhčí a časté letní bouřky by vás neměly zaskočit, sušší podnebí vládne v údolí Aosty, přechody přes průsmyk Sv. Bernarda s výhledy na Mont Blanc jsou neopakovatelné.

Vybrané zájezdy do italských Alp

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje