Lyžařské destinace v Itálii | Lyžování v italských Alpách

alpy-bg-header-title.png
     
         
 
 

Destinace v italských Alpách

 

V italských Alpách nalezneme známé i ty méně známé lyžařské lokality. Všechny však nabízí kvalitní sjezdovky pro méně i více zdatné lyžaře. Navíc jsou všechny tyto lokality výborně dostupné autem, jak jste si již zajisté přečetli v článku o dopravě.

Alta Valtelina

 

Je oblast při hranici Itálie a Švýcarska, v blízkosti světově proslulého Svatého Mořice. Jsou pro ni typická střediska jako Bormio, kde jsou i proslulé termální lázně a nebo Livigno - jedna z posledních bezcelních zón Evropy, Santa Caterina a Val di Sotto. V průsmyku Stelvio u Bormia lze lyžovat i v létě ve výšce 2 757 m.

Dolomity

 

Rozkládají se podél obou stran dálnice A22, která vede z rakouského přechodu Brenner směrem na Bolzano a Trento. Po pravé západní straně ve směru od Rakouska se rozkládá významná lyžařská oblast Val di Sole, na druhé straně východněji položená destinace Dolomity superski s jejími nejprestižnějšími, středisky. 

Val di Sole: Nabízí 340 km upravených lyžařských tratí v nadmořské výšce do 2 585 m ve střediscích jako je  Passo Tonale, Madona di Campiglio, Marilleva/Folgarida, Ponte di Legno a další. Celá oblast má k dispozici 140 vleků a lanovek, které přepraví 80 tisíc lyžařů za hodinu.

Dolomity superski: Jde o nejmodernější lyžařskou oblast celé Itálie. Celkem disponuje 464 lanovkami a 1200 km sjezdových tratí a 100km tratí běžeckých. 70 % sjezdovek je červených, 10 % černých a 20 % modrých. Zalyžuje si tedy každý, kdo má chuť, bez ohledu na vyspělost lyžařské techniky. Najdete zde střediska jako je olympijská Cortina d AmpezzoVal  GardenaAraba či Marmolada, kde italské Alpy dosahují nejvyššího vrcholu 3342 m.

Valle d'Aosta

 

Leží na hranici s Francií a Švýcarskem a mezi českými turisty patří k méně masově vyhledávaným oblastem. Lyžování je zde náročnější, nebývá až tak slunečno a cenová hladina je podstatně vyšší než v Dolomitech. Nejznámější střediska jsouolympijské Sestriere a Pragelato, La Thuile propojené s francouzským Rosiere, Breuil-Cervinia a Courmayer.

Vašimi nejčastějšími partnery na sjezdovkách budou Angličané, kteří sem létají přímo masově. Relax zde nabízí irské hospody, stejně jako italské cukrárny s rakouskými specialitami typu Sachrův dort. Specifikací oblasti je tzv. Mléčná dráha - Via lattea. Mnozí sem jezdí právě kvůli ní. Objevuje se vždy nečekaně a vytváří prstenec husté bílé mlhy kolem hor. Zatímco na vrcholcích bývá stále jasno, stejně jako dole při dojezdu, prostředek sjezdovky je nutno projet mléčnou dráhou. Pokud se Vaše pleť změní ve struhadlo, což hrozí v lednu a únoru, kdy teploty dosahují -10 až -15 stupňů, v místní drogerii vám nabídnou regenerační krémy italské přírodní kosmetiky Erbolario. Rychlost regenerace předčí veškerá očekávání. Podobně dobrým střediskem pro alpské lyžování je Bardonecchia, která leží jen o něco níže. Mezi ní a Sestriere je krásné malinké středověké městečko Cesana, kde se doporučuje stavit na nákupy před pobytem nebo po něm. Vyjde to o poznání levněji.

Vybrané zájezdy do italských Alp

OdDníKamDop.Str.Cena
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje