Lyžařské destinace ve Francii | Lyžování ve francouzských Alpách

alpy-bg-header-title.png
     
         
 
 

Nejznámější destinace francouzských Alp

 

Ve francouzských Alpách je přes čtyři stovky různých středisek. Mezi nejnavštěvovanější patří Savojské Alpy, především díky své poloze a nadmořské výšce, ale i díky množství a kvalitě služeb, které daná lokalita nabízí.

Val D´Isere / Tignes / Val Thorens

 

Jedná se o středisko přezdívané v Čechách „Tři údolí“, které patří mezi evropskou špičku nejen z hlediska lyžařských podmínek, ale i služeb, kultury a gastronomie. Celá oblast skládající se ze tří samostatných středisek (Val D´Isere, Tignes, Val Thorens) je pověstná svými sjezdovkami, jejich náročnost je např. ve Val Thorens jedna z nejvyšších v celých Alpách. Nalézá se zde 70 km červených a černých tratí a dva snowparky. Právem toto středisko získalo pověst nejsportovnějšího areálu ve Francii, i díky sáňkové dráze a luxusnímu aquacentru, kde se můžete odreagovat po celodenním lyžování. Všechna střediska této oblasti nabízí skvělé sněhové podmínky, výborné služby i kulturní vyžití a zajisté budou pro Vás i Vaši rodinu nezapomenutelným zážitkem.

Méribel/Mottaret

 

Další významnou součástí oblasti Tři údolí je centrum Méribel/Mottaret, které se proslavilo sjezdovkami uprostřed lesů a zachovalo si středověký ráz budov postavených ze dřeva a kamene. Společným faktorem je nejvyšší úroveň upravenosti tratí a skvělý požitek z jízdy. Pokud máte rádi sluníčko, oceníte, že většina východních i západních sjezdovek má takový sklon, že Vás budou sluneční paprsky provázet celý den. Možnosti vyžití kromě lyžování jsou široké, od kluziště a bazénu až po umělou lezeckou stěnu. Nabízí se i výlet do sousedního Brides les Bains, vyhlášeného lázeňského městečka.

Chamonix

 

Nejznámější středisko celé oblasti Haute Savoie (oblasti Savojských Alp) je Chamonix, zvláště díky své výhodné pozici u paty nejvyšší hory francouzských Alp Mont Blancu neboli „Bílé hory“. Najdete zde 7 areálů propojených skibusem a výškový rozdíl mezi nejvyšším a nejnižším činí 3800 m. Většina sjezdovek se nachází v oblasti nejméně 2000 metrů nad mořem. Městečko nabízí řadu sportovního i kulturního vyžití a za zmínku stojí i bohatý noční život.    

Vybrané zájezdy do francouzských Alp

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje