Letní dovolená v německých Alpách | Turistika v německých Alpách

alpy-bg-header-title.png
     
         
 
 

Německé Alpy v létě

 

V zimě hory okupují lyžaři, v létě se potom mění v ráj horolezců, ale i milovníků turistiky. Výlety v úchvatném prostředí Berchtesgadenských Alp a kolem jezera Königsee, připomínajícího norské fjordy, Vás nadchnou.

Přímo od Königsee je možné vyjet lanovou dráhou na horu Jenner a otevřít si krásný výhled i  nespočet variant horských túr. Relaxaci dole v údolí si lze zpestřit plavbou po jezeře, návštěvou zámku Ludvíka II. nebo rozsáhlých solných dolů, kde se můžeme projet na voru po solném jezeře.

Snad žádný turista si nenechá ujít návštěvu Orlího hnízda, jehož přízvisko „Hitlerova čajovna“ vzbuzuje kontroverzi i zvědavost.  Není divu, že Adolf Hitler si útočiště v téměř dvoutisícové výšce zamiloval a nejraději odpočíval právě zde – výhled do údolí a na alpské štíty je odsud impozantní. „Kehlsteinhaus“, jak se horní budově Orlího hnízda říká, je přitom jenom korunou celého komplexu budov a tunelů, které sloužily od 20. let nacistům. Do samotné horské chaty dokonce vedl přímo nitrem hory tajný výtah. Dnes se sem dostanete daleko příjemněji panoramatickou horskou silnicí.

Vybrané zájezdy do německých Alp

OdDníKamDop.Str.Cena
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje